97. ČESKÉ DERBY ČESKÉ PODNIKATELSKÉ POJIŠŤOVNY

Nejprestižnější klasická zkouška sezóny, 97. České derby České podnikatelské pojišťovny,
s celkovou dotací 2,5 miliónu Kč nejbohatší středoevropský rovinový dostih, se pod záštitou
ministra zemědělství Mariana Jurečky uskuteční v Conseq Parku Velká Chuchle v neděli 25. června.

DERBY je absolutním vrcholem dostihového kalendáře, má status zkoušky, významově převyšující nejen ostatní zápolení první kategorie, ale i ostatní čtyři klasické dostihy. Triumf v něm nesmazatelně zapíše jméno vítězného koně do historie, pro jeho jezdce, trenéra, majitele, chovatele a ošetřovatele je pak tou naprosto nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout. Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých hřebců a klisen - Velkou jarní cenou a St. Leger - tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. Dotace (celkový součet cen v dostihu) je 2 500 000 Kč, a tak je České derby již po řadu let nejbohatším rovinovým dostihem ve středoevropském regionu. Jeho 97. ročník, pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, a další program s řadou tradičních špičkových dostihů se uskuteční v neděli 25. června, areál Conseq Parku Velká Chuchle bude otevřen od 12 hodin.


Již se stalo příjemnou tradicí, že nejvýznamnější evropská společnost pro dražby koní Tattersalls se aktivně zapojuje do programu nejprestižnějšího klasického dostihového odpoledne. Sponzoruje jeden z dostihů nejvyšší kategorie, TATTERSALLS MILE je, jak název napovídá, dostihem na trati 1600 metrů, v němž se utkávají nejlepší tříletí a starší mílaři. Vítěznému jezdci, trenérovi a majiteli věnuje trofej a dále majiteli vítězného koně speciální voucher s částkou 2000 liber.


Před každým z osmi dostihů odpoledne bude v paddocku vybrán "nejlépe upravený kůň" a jeho vodič obdrží od společností TMM a Tattersalls 500 Kč a lahev sektu Znovín Znojmo.


Součástí programu slavnostního odpoledne také budou (v interiérech tribuny) módní přehlídka & výstava obrazů uznávaného dostihového malíře a velkého příznivce českého turfu Davida Denta.


V Praze-Velké Chuchli je tradičně zvláštní pozornost věnována nejmenším návštěvníkům. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 61 let zaplatí snížené vstupné. Na chuchelských dostizích se děti rozhodně nudit nebudou. Zdarma se mohou svézt na ponících, bavit se na venkovním dětském hřišti a vyzkoušet atraktivní herní prvky. Animační program bude od 14 hodin opět připraven v dětském koutku Hříbátka, situovaném do krytého přízemí tribuny.

Vstupné na derby-den činí 250 Kč a je v něm zahrnut také jeden výtisk Dostihového programu. Snížené vstupné je 100 Kč (bez Dostihového programu). I na tento den platí všechny celoroční vstupenky (permanentky).

Diváci, kteří si chtějí dostihové odpoledne ještě více vychutnat, mohou si zakoupit jednodenní vstupenku do Derby Klubu. Ten nabízí  příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku i možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.

Denní klubové vstupné na tento den 1400 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program a servírované menu.Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně Conseq Parku, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tel. 242 447 031.


V rámci bohatého doprovodného programu vystoupí také soubor Apollo Band se zpěvákem Jiřím Votočkem (Apollo Band & Jiří Votoček s písněmi Petra Spáleného).