Upravit stránku

Novinky ze závodiště

Do Fitmin Cupu 65 adeptů

Do letošního ročníku seriálu Fitmin Cup bylo nominováno 65 koní, tedy navlas stejný počet, jako v loňském roce. Celkem je na přihláškách zastoupeno 40 majitelů (z nich 13 více než jedním koněm) a 30 trenérů (rovněž 13 z nich má na soupisu alespoň dva svěřence). Nejpočetnější skupiny tvoří reprezentanti dvou historicky nejúspěšnějších stájí v seriálu: Rabbit Trhový Štěpánov s deseti zástupci a stáj DAR s pěticí aspirantů.

Seriál Fitmin Cup tvoří série pěti chuchelských dostihů pro dvouleté koně českého chovu, v níž souhrn cen a bonusů činí 400.000 Kč. Seriál tradičně poskytuje prostor pro uplatnění a start kariér tuzemským dostihovým odchovancům. První z pěti kapitol je na programu 3. června, další budou následovat v termínech 2. a 16. září, 7. a 28. října. Pro realizační týmy, které své reprezentanty nepřihlásily, existuje stále možnost dohlášení do seriálu, a to k 10. květnu.

Sagar potvrdil kvality

Vítězem Velké ceny Vodafone & českých lídrů (29. Memoriál prof. Václava Michala, I. k., 1400 m, 135 tis. Kč, 3l. hř.+ val.) se podle předpokladů stal favorizovaný hnědák SAGAR (1,7:1), šampión loňských dvouletých hřebců, který stylem start-cíl dosáhl třetího triumfu v řadě a stal se favoritem klasické Velké jarní ceny, která se ve Velké Chuchli uskuteční 13. května. Reprezentant DS Pegas dominoval jistě o dvě a tři čtvrtiny délky, jeho žokej Petr Foret se zapsal do listiny vítězů Michalova memoriálu již počtvrté, a zařadil se tak mezi nejúspěšnější jezdce historie této zkoušky.

Rámcový program nejlépe vyšel trojnásobnému a úřadujícímu žokeji-šampiónovi Jaromíru Šafářovi, jenž dosáhl 44. kariérního double, když vyhrál i druhý nejvýznamnější dostih dne, Cenu RIGIPS (13. Memoriál Jaroslava Maška, II. k., 1400 m, 100 tis. Kč, 4+) v sedle čtyřleté ryzky stáje DAR Benidiction.

Aldzarb vítězem Velké dubnové

Hlavním dostihem letošního druhého pokračování metropolitní sezóny na závodišti byla 60. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny, a. s. (I. k., 1800 m, 150 tis. Kč), v níž loňské druhé místo ještě vylepšil šestiletý hnědák ALDZARB (ž. Laube, tr. Šavujev, stáj Ramzan Kadyrov) a v kvalitním čase 1:51,43 (0,7 sekundy za rekordem dostihu) si připsal čtvrté životní vítězství, první na chuchelské dráze.

Ve 44. Memoriálu Rudolfa Deyla (I. k., 1400 m, 135 tis. Kč), tradičním testu pro klasickou Jarní cenu klisen, se prosadila ryzka RAPET (také v rychlém čase 1:26,26 - 0,6 sekundy za rekordem dostihu), která vyhrála vůbec poprvé v kariéře a první triumf získala i Stáj RA-PET.CZ, jejíž je jedinou reprezentantkou. Trenér Václav Luka zaznamenal už čtvrté letošní pražské prvenství, žák David Liška dosáhl hattricku a celkem už v tomto roce nasbíral osm výher.

Dostihy na našem internetu

Na našich internetových stránkách můžete nyní vyhledávat již odběhnuté dostihy v novém archivu 2018. Jeho součástí jsou nejen videozáznamy letošních chuchelských dostihů, ale i fotogalerie z jednotlivých dostihových dnů. Přes naše stránky můžete dostihy sledovat také v přímých přenosech - oba odkazy najdete i na liště homepage (FOTO/VIDEO).

Master of Gold obhájil

Nová dostihová sezóna na závodišti ve Velké Chuchli odstartovala v neděli 8. dubna. Premiérový den nabídl divákům sedm dostihů, vrcholem programu byl tradiční otevírací test metropolitního kalendáře, 91. Gomba handicap primátorky hl. m. Prahy (I. kat., 1200 m, 135 tis. Kč). Jeho vítězem se stal sedmiletý valach MASTER OF GOLD, který tak obhájil loňský triumf. O tři čtvrtiny délky druhý skončil Henrytheaeroplane, půl délky za ním získal třetí honorář Sign of the Zodiac. Reprezentanta stáje TVD, chystaného koučem Gregem Wroblewskim, i k letošnímu úspěchu dovedl trojnásobný polský žokej-šampión Szczepan Mazur. Master of Gold dosáhl druhého nejrychlejšího času historie dostihu 1:10,67 a zapsal si již šesté kariérní vítězství. Stáj TVD, trenér Wroblewski a žokej Mazur vyhráli dvě položky programu, ještě úspěšnější byli trenér Václav Luka, jehož svěřenci triumfovali třikrát, a loňský žákovský šampión David Liška, který poprvé v zatím krátké, ale již velmi úspěšné kariéře opanoval hned čtyři dostihy během jednoho dne.

Záznam dostihů na EquiTV

Záznamy všech dostihů úvodního odpoledne letošní sezóny si můžete prohlédnout ZDE.

Gomba s vysokou kvalitou

Skvělou podívanou slibuje vrchol otevíracího dne letošní sezóny, 91. Gomba handicap primátorky hlavního města Prahy. Na jeho startovní listině je jedenáct velmi kvalitních koní, mj. obhájce loňského triumfu Master of Gold, kterého opět povede trojnásobný polský šampión Szczepan Mazur, a vítěz EJC Million Ultimate Fight, jehož sedlo premiérově obsadí žokej Radek Koplík, ale také např. premianti posledních čtyř ročníků červnového sprinterského vrcholu Ceny TRM Nine ou Four, Sign of the Zodiac a Hello Hobby, či držitelka předloňské Svatováclavské ceny Anitschka! Metropolitní sezóna odstartuje v neděli 8. dubna ve 14 hodin, celkem se v sedmi dostizích představí 59 koní a 19 jezdců.

Prodej vstupenek zahájen!

Ve čtvrtek 1. března byl zahájen online předprodej vstupenek na letošní dostihovou sezónu v Praze-Velké Chuchli. Na našich stránkách si již nyní můžete zakoupit vstupenky na každý z dostihových dnů, které se letos na chuchelském závodišti uskuteční. Celkem jich termínová listina obsahuje osmnáct, zahajovací den proběhne v neděli 8. dubna.

Před novou dostihovou sezónou

Rodina Vítkových pokračuje v bohaté tradici rovinových dostihů na závodišti ve Velké Chuchli. Na letošní sezonu je ve sportovním kalendáři zapsáno celkem 18 dostihových dnů, tedy o dva více než vloni. A přestože proměna v moderní jezdecký areál bude ještě během na dlouhou trať, návštěvníci se s viditelnými změnami setkají již na prvním dostihovém dni, kterým bude v neděli 8. dubna tradiční Gomba handicap.

Fitmin Cup 2018 připraven!

Po podpisu smlouvy se společností Dibaq bude Praha-Velká Chuchle i v nadcházející sezóně dějištěm seriálu Fitmin Cup. Tento projekt už má své pevné místo v termínové listině hlavního českého závodiště a dává prostor k zahájení kariér dvouletým koním domácího chovu.

Do Českého derby 36 přihlášek

Sezóna 2018 na závodišti v Praze-Velké Chuchli odstartuje 8. dubna a k jejím nejvýznamnějším bodům budou patřit tradiční termíny čtyř klasických dostihů - Jarní cena klisen a Velká jarní cena se uskuteční v první polovině května, červnovým Českým derby vyvrcholí úvodní část letošního metropolitního kalendáře a zářijový St Leger pak zahájí "podzimní" pražské dostihové dění.

Termínová listina a klasické dostihy 2018 schváleny

Rada Jockey Clubu ČR na svém pátečním zasedání schválila termínovou listinu a propozice klasických dostihů pro rok 2018. Ve Velké Chuchli se České derby (2,5 mil. Kč) poběží 24. června, Jarní cena klisen (550 tis. Kč) 6. května, Velká jarní cena (550 tis. Kč) o týden později a St Leger (550 tis. Kč) zahájí druhou polovinu sezóny 2. září. Uzávěrky prvních přihlášek do klasických zkoušek mají termín 11. ledna.

PF 2018

Zemřel pan Ivan Falta

Fitmin Cup vyhrála stáj DAR

Vrchol derniéry pro Eskerkhana

Capferret splnil roli favorita

V nejdelší klasice zlatý Nagano

Permanentky 2018 v prodeji!

Vítězem Velké ceny Prahy překvapivě Noble Cliffs