Upravit stránku

Povodeň 2013

Fotografie lze použít k publikování pro nekomerční účely (např. jako ilustrační obrázek ke článku) s uvedením zdroje (Archiv TMM nebo www.velka-chuchle.cz).

Po pouhých jedenácti letech od předchozí katastrofální záplavy udeřila na centrálním českém dostihovém závodišti znovu další velká povodeň, která zastavila průběh sezóny 2013. Tentokrát byly nával i odtok vodní masy rychlejší než v roce 2002, přesto se škody vyšplhaly do řádu milionů korun. V době kulminace ráno 4. června byla voda na dráze místy až ve třímetrové výši a jen základní obnovení chodu areálu trvalo několik týdnů. Nestihla se již uskutečnit Velká červnová cena (2.6.) a nejprestižnější klasický vrchol, České derby Rádia Impuls (23.6.), se konal na Hipodromu Most.

V první červencové dekádě, po zprovoznění tréninkových drah a základní opravě budov stájí, se na závodiště vrátili dostihoví koně, práce a setí na samotné travnaté dráze však kvůli stále vysoké hladině spodní vody bylo možné zahájit až v polovině července. Vynucená přestávka v metropolitní sezóně skončila po třech měsících, premiérové dostihy po povodni byly uspořádány v neděli 1. září 2013.